NR 22/2023

W czasach pandemii budzi się kreatywność, czyli kolejna odsłona #CreateAsUs!

W czasach pandemii budzi się kreatywność, czyli kolejna odsłona #CreateAsUs!

Wystartowała dwunasta edycja konkursu dla młodych artystów #CreateAsUs. Panujące czasy są wyjątkowe, dlatego tym razem przed twórcami stoi nie lada zadanie – pokazanie swojej wizji świata i nowej „normalności”! Każdy, kto czuje w sobie potrzebę wyzwolenia twórczego, będzie miał okazję, pod okiem znamienitych ambasadorów #CreateAsUs i wsparciu nowych technologii od marki ASUS stworzyć swoje dzieło. Wszyscy twórcy mogą wysyłać swoje prace do 24 maja za pośrednictwem strony http://createasus.pl/. Jedną z nagród jest niezawodny ASUS ZenBook Pro Duo UX581!

Trwający od 2016 r. konkurs #CreateAsUs to odzwierciedlenie podejścia marki ASUS, łączącej światy z pogranicza procesu projektowania i najnowszych technologii. Idea #CreateAsUs zachęca młodych twórców do eksperymentowania, m.in. poprzez wieloletnią współpracę z ambasadorami ze zróżnicowanych kategorii: ilustracji, video i designu, oraz opieraniu się na panujących trendach.

Panująca sytuacja „wprowadza” nową „normalność, co ma diametralny wpływ na każdy aspekt życia. Dlatego wyzwaniem dla młodych twórców będzie pokazanie własnej wizji i „komentarza” otaczającej rzeczywistości. „Nawet gdy zagrożenie minie, pamięć o tym czasie zostanie z nami już na zawsze i trwale odciśnie swoje piętno w tym kim jesteśmy i co robimy. W normalnym życiu każdemu towarzyszy chaos i wieczny pośpiech. To może nadawać pęd, ale nie pomaga w samodoskonaleniu. Po prostu wykorzystajmy ten czas, zanim wszystko znów ruszy dawnym tempem do przodu i znów na nic nie będzie czasu” – mówi Rafał Szłapa , ambasador #CreateAsUs.

W tegorocznej edycji aspirujący artyści mogą zaprezentować swoje umiejętności, tworząc projekt naklejki w duchu idei #CreateAsUs w jednej (lub we wszystkich) z trzech kategorii konkursowych: FREEDOM, MULTITASKING, FUTURE.

Na każdym etapie procesu młodych twórców będą inspirować ambasadorzy #CreateAsUs, tacy jak: Paweł Jaroński, Ilona Myszkowska, Rafał Szłapa, Małgorzata Sobczak, Karol Banach, Michał Dziekan, oraz Anna Łazowska. Ponadto, aby ich proces twórczy był holistyczny wspierać go będzie najnowocześniejszy sprzęt marki ASUS.

 

Gosia Sobczak, „FUTURE”
Ania Łazowska, „FREEDOM”
Karol Banach, „FREEDOM”
Paweł Jaroński, „FREEDOM”
Ilona Myszkowska, „MULTITASKING”

Jak i gdzie szukać inspiracji w tych wyjątkowych czasach pandemii? O rady zapytaliśmy ambasadorów tej edycji projektu.

„Dobrze byłoby wykorzystać ten czas na wsłuchanie się w samego siebie, w oderwaniu od opinii innych ludzi i w sobie szukać inspiracji do tworzenia. Zastanowić się kim tak na prawdę jesteśmy, sami dla siebie, co lubimy a czego nie. Warto też wykorzystać ten czas do spróbowania, innych niż dotychczas, form wyrażania siebie – jeśli wcześniej głównie malowaliśmy – sięgnijmy po kredki i zobaczymy co się stanie, jeśli byliśmy przykuci do komputerów i digitalowych ilustracji – wyjmijmy z szuflady szkicownik i rysujmy ołówkiem – radzi Ania Łazowska.

Michał Dziekan zaznacza z kolei, że „odłączając się od ciągłego śledzenia newsów odzyskamy masę czasu i przestrzeni psychicznej, w której można zacząć działa jako, że każdy kryzys to też jest powód do mobilizacji i być może uda się dojrzeć jakieś ciekawe opcje”.

Deadline na zgłoszenia to 24 maja 23:59. Szczegóły dotyczące konkursu, regulamin, oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na http://createasus.pl/.

Dołącz do grona patronów „Szumu”.

Spodobał Ci się ten materiał? Dziś niezależna krytyka artystyczna potrzebuje Twojej pomocy. Pozwól robić ją nam dalej.

NEWSLETTER

Co piątek w Twojej skrzynce!


Stopka

Indeks