NR 5/2023
23.03.2022

Godzina Szumu #57 Yuriy Biley, Marta Czyż

Godzina Szumu
Godzina Szumu
Godzina Szumu #57 Yuriy Biley, Marta Czyż
/

Wiedza zdobyta przez doświadczenie migracji może służyć różnym celom. Tacy artyści jak Yuriy Biley posługują się nią, opowiadając o stosunku Polaków do osób innych narodowości, jak również wskazują na problemy, z jakimi zmaga się polskie społeczeństwo i społeczność artystyczna, co może stać się bodźcem do refleksji dla innych środowisk. W 57. odcinku Godziny Szumu razem z Martą Czyż opowiadają o kuratorowanej wspólnie wystawie Nie możecie się teraz rozejść, która miała otworzyć się na początku marca we Lwowskiej Galerii Miejskiej, a także zbliżającej się wystawie Bileya Przybyłem, zobaczyłem, zapłakałem w BWA Zielona Góra, która otworzy się 8 kwietnia 2022 roku.

W grafice promującej audycję wykorzystano kolaż Yuriy Bileya Wiedza Polaków bogactwem ojczyzny, z serii Wartość tych słów zależy również od ciebie, 2022

Zostań naszym patronem_ką!

Piszemy o sztuce z całej Polski. Komentujemy najważniejsze wydarzenia w sztuce, dowartościowujemy marginesy, dajemy głos osobom twórczym i specjalistom. Od 2023 roku będziemy wyłącznie w internecie. Pomóż nam w robieniu SZUMU.

NEWSLETTER

Co piątek w Twojej skrzynce!


Stopka

Zobacz też