NR 23/2023
05.07.2013

Improwizacja tańca w Muzeum Sztuki w Łodzi

Improwizacja tańca w Muzeum Sztuki w Łodzi

_MG_4907_kopiuj

_MG_4926_kopiuj

_MG_4941_kopiuj

_MG_4958_kopiuj

’Przyjdźcie, pokażemy wam, co robimy’ to wystawa o improwizacji tańca. Tytuł jest zapożyczeniem z nazwy cyklu pierwszych pokazów kontakt improwizacji (You come. We’ll show you what we do – tournée Steve’a Paxtona i praktyków skupionych wokół niego, które odbyli w 1973 roku na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych). Jest też zaproszeniem do czynnego udziału w wystawie, której koncepcja zakłada ciągłą zmianę, a jej program wypełniony jest wydarzeniami o różnym formacie, zachęcającymi do przemieszczania się w nieschematyczny, nieprzewidywalny sposób. Pozwoli na to mobilna architektura wystawy składająca się z „urządzeń do improwizacji” zaprojektowanych przez grupę BudCud.

Podsumowaniem wystawy będzie premiera książki, na którą złożą się tłumaczenia tekstów, ukazujących improwizację ruchu z perspektywy praktycznej, historyczno-analitycznej oraz filozoficznej. Będzie to jedna z niewielu książek, zajmujących się problematyką tańca współczesnego na polskim rynku wydawniczym, a pierwsza dotycząca improwizacji tańca.

_MG_4970_kopiuj

_MG_4976_kopiuj

_MG_5010_kopiuj

Dołącz do grona patronów „Szumu”.

Spodobał Ci się ten materiał? Dziś niezależna krytyka artystyczna potrzebuje Twojej pomocy. Pozwól robić ją nam dalej.

NEWSLETTER

Co piątek w Twojej skrzynce!


Stopka

Artystka / ArtystaRay Chung, Sebastian Flegiel, Natalia Iwaniec, Witold Jurewicz i Aleksandra Ścibor, Dawid Lorenc, Marcin Masecki, Yaniv Mintzer, Lisa Nelson, Iwona Olszowska, Jacek Owczarek / Pracownia Fizyczna, Jan Peszek, Michał Ratajski, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki, Ilona Trybuła, David Zambrano
WystawaPrzyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy.
MiejsceMuzeum Sztuki w Łodzi
Czas trwania07.06-20.10.2013
Kuratorka / KuratorSonia Nieśpiałowska-Owczarek, Katarzyna Słoboda
FotografieAnna Taraska-Pietrzak
Strona internetowamsl.org.pl/pl/wydarzenia/przyjdzcie-pokazemy-wam-co-robimy-o-improwizacji-t/
Indeks

Zobacz też