NR 22/2023
27.11.2019

Dyrektorka GSW Opole Anna Potocka po 26 latach żegna się z galerią

Dyrektorka GSW Opole Anna Potocka po 26 latach żegna się z galerią
Anna Potocka, fot. archiwum GSW Opole

Zmiany w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Jak donosi Gazeta Wyborcza Opole, jej dyrektorka, Anna Potocka, zapowiedziała, że nie wystartuje w konkursie na dyrektora galerii. Potocka kieruje GSW Opole od 26 lat. Do tej pory jej kontrakt był przedłużany przez opolski ratusz automatycznie, ale propozycja dalszego przedłużania kontraktu Potockiej została negatywnie zaopiniowana przez ministra kultury Piotra Glińskiego.

„Swoją decyzję minister Piotr Gliński uzasadniał tym, że to konkursy na takie stanowiska w najpełniejszy sposób pozwalają korzystać z praw konstytucyjnych. Ponieważ to także minister będzie musiał zatwierdzić nowego dyrektora, ratuszowi nie pozostaje nic innego jak w myśl zaleceń ministerstwa konkurs ogłosić – najprawdopodobniej nastąpi to na początku przyszłego roku” – informuje rzeczniczka prezydenta Opola, Katarzyna Oborska-Marciniak.

Wymagania dla nowej dyrektorki lub dyrektora opolski ratusz ma przedstawić na początku przyszłego roku. Anna Potocka pokieruje GSW Opole do września.

„odjęłam decyzję, że nie będę startować w konkursie na dyrektora galerii. W przyszłym roku, 1 września, minie 40 lat mojej pracy zawodowej. Wydaje mi się, że przy takim dorobku nie powinnam już startować w konkursie. Mam nadzieję, że osoby, z którymi pracowałam, są przygotowane do przejęcia galerii, przystąpią do konkursu i obronią się przed komisją. Będę im w tym sekundowała – deklaruje Potocka.

Dołącz do grona patronów „Szumu”.

Spodobał Ci się ten materiał? Dziś niezależna krytyka artystyczna potrzebuje Twojej pomocy. Pozwól robić ją nam dalej.

NEWSLETTER

Co piątek w Twojej skrzynce!


Stopka

Zobacz też