Allegro Prize 2022 – ruszyła kolejna edycja międzynarodowego konkursu dla artystów sztuk wizualnych!
Już 11 maja ruszyła kolejna edycja Allegro Prize, którego organizatorami są Allegro oraz Contemporary Lynx. Celem konkursu jest wsparcie i promocja artystów sztuk wizualnych z całego świata. Allegro Prize to również pewnego rodzaju platforma, gdzie miłośnicy sztuki, kuratorzy, kolekcjonerzy i właściciele galerii mogą poznać nowe talenty.
W tym roku jury przyzna 3 nagrody finansowe o wartości 25 tysięcy złotych każda, a także 10 wyróżnień. Oprócz tego, zwycięzcy będą mieli możliwość zaprezentowania swoich prac na łamach Contemporary Lynx w artykule poświęconym ich twórczości. Tegoroczna edycja została również rozszerzona o Nagrodę Publiczności o wartości 5 tysięcy złotych. Od 16 listopada, każdy będzie mógł zagłosować na swojego faworyta spośród 30 nazwisk wyłonionych przez jury. Artyści mogą wziąć udział w konkursie Allegro Prize, składając swoje portfolio na stronie https://allegroprize.pl/, od 11 maja do 27 września 2022 roku.
Za nami dwie udane edycje konkursu Allegro Prize, w których w sumie wzięło udział ponad 3 tysiące artystów z ponad 90 krajów, a na podium znaleźli się artyści z Indii, Afganistanu oraz Polski, którzy w swoich pracach poruszają istotne kwestie społeczne. Zależy nam, żeby nasze działania sprawiły, że Allegro zapisze się w świadomości nie tylko jako jedna z największych platform sprzedażowych, ale również mecenas kultury. Realizujemy ten cel właśnie przez konkurs Allegro Prize, współpracę z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, patronat nad tegoroczną edycją Conrad Festival w Krakowie czy Archipelag Allegro – cykl podcastów prowadzonych przez znakomitych twórców oraz Allegro Prize – mówi Jacek Weichert, Dyrektor Kategorii z Allegro.
Mecenat Allegro będzie wsparciem statutowej działalności Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Należą do niej m.in. prezentowanie ważnych zjawisk polskiej sztuki XX i XXI wieku oraz ukazywanie ich w kontekście międzynarodowym, a także budowanie kolekcji sztuki współczesnej. Będzie to również wsparcie intensywnej działalności edukacyjnej oraz wydawniczej prowadzonej przez Muzeum.